התורמות שלנו

כאשר מדובר בהליך כה רגיש כתרומת ביצית, אין מקום לפשרות וקיצורי דרך. חברת מנור הינה החברה הישראלית היחידה אשר לוקחת אחריות על התהליך משלב גיוס התורמת בחו"ל ועד ההיריון המיוחל בישראל. לאחרונה חברת מנור יצרה מהפך בתחום תרומת הביצית וביצעה מיזוג ושותפות עם קליניקת ויקטוריה שנחשבת למובילה ולמפותחת ביותר באוקראינה. המיזוג המוצלח הציב רף גבוה ביותר ומאפשר למנור יתרון בלעדי אשר לא קיים באף מקום אחר, לנהל ולבצע את ההליך ע"י הצוות הרפואי הישראלי בלבד לפי פרוטוקולים ונהלים של הרופאים ואמבריולוגים ישראלים ללא תיווך וללא תלות כלשהי בגורמים מקומיים בחו"ל.

אנחנו סומכים רק על עצמנו

במהלך שנות עבודתנו בתחום נחשפנו לסיפורים עצובים של ניצול תורמות אומללות תמורת פיצוי מביש ולא הוגן, או תורמות אשר נאלצו לנסוע ברכבת במשך 5 שעות בכדי להגיע לקליניקה עבור הליך שאיבת ביציות. לאחר הטיפול ובשעת לילה מאוחרת התורמות נשלחות חזרה למקום מגוריהן ברכבת כאשר הן מותשות ועייפות. לצערנו הגדול גם היום בשנת 2019 ישנן חברות וגורמים שונים בארץ אשר מבצעים הליכי תרומת ביצית לנשים ישראליות מתורמות אשר עברו ניצול בחו"ל. זו רק סיבה אחת מתוך עשרות סיבות שבגללן אנו סומכים רק על עצמנו. הליך גיוס התורמות באוקראינה מתנהל ע"י צוות של ישראלים עובדי חברת מנור אשר מבצעים סינון ראשוני ובוחנים שהתורמת המיועדת מתאימה מבחינת הגיל, המצב בריאותי, מצב נפשי, רקע משפחתי, עיסוק והשכלה.

שלבי גיוס התורמות

על פי החוק כל אישה בריאה (נשואה או פנויה) שהינה אם לילדים וגילה פחות מ-33 יכולה לתרום ביציות. התורמות שלנו מגיעות מקייב וסביבתה בעלות מראה אירופאי ללא מאפיינים אתניים בולטים, משקל וגובה ממוצעים, בעלות שיער חום שטני או בלונדיני וצבע העיניים חום, כחול או ירוק. כל התורמות הינן נשים אשר כבר הוכיחו את פוריותן וילדו ילד בריא לפחות פעם אחת. למרות שמדובר בתורמת שילדה ילד בריא כל התורמות עוברות בנוסף בדיקת קריוטייפ (בדיקת כרומוזומים) לאחר שהתורמת עברה את הסינון הראשוני מגיע השלב הראשון שהוא מפגש עם פסיכולוגית מטעם מנור, האבחון הפסיכולוגי נועד לוודא שהתורמת מבינה את החלטתה ואת התהליך ואת השלבים הרפואיים, בנוסף לבדוק שחלילה התורמת לא אולצה מלבצע את ההליך בניגוד לרצונה. לאחר שהפסיכולוגית משוכנעת ומאשרת שהתורמת מוכנה, מגיע השלב השני שבו נבדק תיקה הרפואי והגניקולוגי של המועמדת בשלב השלישי עוברת התורמת המועמדת סדרת בדיקות מקיפה הכוללת בדיקות רפואיות כלליות, בדיקות גינקולוגיות וגנטיות, בדיקות למחלות זיהומיות, בדיקות לקראת הפריה חוץ גופית, ריצוף גנטי ל-300 מחלות בהתאם למוטציות הנפוצות לפי מוצאה. לאחר אישורם של כל הגורמים בצוות הישראלי של מנור מגיע השלב הרביעי שבו נחתם חוזה משפטי כחוק בין מנור לבין התורמת המיועדת. חשוב להדגיש, דגימת הדם של התורמת נשמרת שנתיים לפחות לאחר הטיפול במכון הגנטי של בית החולים שיבא.

ביטוח

חברת מנור הינה החברה היחידה בארץ שלה ביטוח שכולל את כל התהליך החל משלב הגיוס ועד לשלב התוצאה. לכל צרה שלא תבוא חס וחלילה ולכל מקרה של נזק בלתי צפוי. הכיסוי הביטוחי מאפשר לתורמות ולמטופלות שקט ומרגוע לכל מקרה בלתי צפוי

ליווי רגשי

אנו מקפידים ללוות ולטפל בתורמת בצורה מחבקת, חמה ואוהבת וכל הזמן רואים לנגד עינינו את האחריות הרפואית והרגשית בכדי להוביל את התורמת לסיום החוויה בריאה ושלמה. אנו לא מאפשרים לתורמת שלנו אשר מתגוררת מחוץ לקייב לחזור ביום השאיבה לביתן בטח שלא בתחבורה ציבורית. הצוות שלנו בקייב שוכר לתורמת חדר במלון סמוך לקליניקה דואג שתאכל ותנוח היטב ובבוקר תחזור לביתה ולמשפחתה והכל בפיקוח רפואי. בנוסף אנו מקפידים לפצות את התורמת פיצוי הוגן ללא קשר לכמות הביציות שנשאבה. בקבוצת מנור עובדים בסטנדרטים הקפדניים ביותר תוך הפעלת רפואה מערבית מתקדמת בשילוב של חמלה אהבה ואחריות וכהרגלנו בקודש, בשונה משאר החברות בתחום אנו לא מתווכים!!! במנור לוקחים אחריות! ולא גוזרים עמלות מצער וכאב של מטופלות.

לפרטים נוספים ולקביעת פגישה אישית ללא התחייבות וללא תשלום